Informace o oceněných produktech

TANGENT


V roce 1997 ocenění Zlatá spona v Praze, IFABO
V roce 1997 ocenění Zlatá medaile v Brně , Mobis
Designer: Pekka Toivola, přední pracovník týmu designerů firmy MARTELA.

Vysoce hodnocena byla originalita tvarových řešení nábytku, kvalita materiálů a působivá estetika výrobní řady TANGENT. Specifické znaky a vlastnosti této řady stále ovlivňují trend vývoje soudobého kancelářského nábytku v celé Evropě.

UNAV roce 1999 byla tato židle oceněna během 30. Mezinárodního veletrhu spotřebního zboží v Brně v soutěži BEST OF 99 ONLINE.
Designer: Timo Sarnio, výrobce PO Korhonen, člen skupiny MARTELA

Židle Una je universální, stohovatelná židle vhodná pro bytové i objektové využití.
Je vyrobena z lepené ohýbané břízy nebo buku, s možností moření, lakování nebo voskování všech dřevěných částí. Charakteristické vlastnosti židle UNA jsou vysoká odolnost a životnost ( židle je vyrobena bez jakýchkoliv spojů), stohovatelnost a snadná údržba.

PAN

V roce 2002 získala židle Pan na výstavě Mobitex, Brno ocenění Stříbrný Jehlan za jednoduchost a eleganci designu.
Designer: Kimmo Piilola, výrobce: MARTELA

Židle PAN vyniká svou jednoduchostí a originalitou. Pro svůj design je ozdobou každého interiéru. Židle je pohodlná, stohovatelná, spojovatelná do řad a lehká. Sedák a opěrka židle tvoří ergonomicky ohýbaná překližka, která je oboustranně čalouněna trvanlivým, snadno udržovatelným materiálem (plsť, 4 barvy). Nohy židle jsou ve 2 povrchových úpravách (černá, šedá). Židle se dodává bez područek nebo s područkami (buk, bříza, mořený buk).

CLASH - jednací židle


V březnu 2004 byla židle v Brně oceněna cenou Mobitex Grand Prix za progresivní design.
Designer: Samuli Naamanka
Výrobce: P.O. Korhonen (Martela Group), Finsko

Clash je novátorská, prvotřídní židle pro moderní prostředí. Představuje nekomplikovaný, lehký severský design. Bylo použito inovačních výrobních postupů, kdy sedák a podnože židle jsou spojeny skrytým spojem. Židli lze elegantně napojovat do řad. Snadná manipulace, stohují se. Dodávají se bez područek nebo s područkami. Vyrábí se z břízy, buku, dubu, variantně s polstrováním.