Finský kancelářský nábytek MARTELA

www.martela.com

Firma MARTELA OY (Finsko) je nejvýznamnější skandinávský výrobce kancelářského nábytku s 50-ti letou výrobní tradicí. Ve Finsku se podílí na trhu s kancelářským nábytkem 45%. Má výborné zkušenosti s tvorbou koncepcí pracovního prostředí, které ovlivňují organizaci práce a výkonnost. Firma Martela se systematicky věnuje vývoji a designu kancelářského nábytku a za svou práci získala mnoho mezinárodních ocenění.

Obrat firmy Martela má dlouhodobě vzestupný trend. Firma v současnosti zaměstnává téměř 800 osob, nábytek vyrábí ve vlastních výrobních závodech (ve Finsku 3, ve Švédsku 1, v Polsku 1).

Exportní činnost firmy MARTELA představuje již několik let okolo 40% celkového obratu. Martela patří mezi přední evropské výrobce kancelářského nábytku, v současné době zaujímá 8. pozici. MARTELA GROUP je tvořena dceřinnými firmami v několika zemích Evropy.

Za systematickou práci v oblasti vývoje a designu nábytku získává prestižní designerská ocenění. Dodavatelsky spolupracuje s mnoha významnými světovými firmami (např. Microsoft, Nokia).

Na českém trhu ji výhradně zastupuje firma SUMA Komplet, s.r.o., se sídlem v Brně, Hybešova 42.